Fortis Sinanlı - Haberler

Posta Gazetesi

31 Ekim 2016 Haberler
FİKİRTEPE’NİN ÖDÜLLÜ EVLERİ SATIŞA ÇIKIYOR

Avrupa’nın en önemli gayrimenkul ödüllerinin dağıtıldığı ‘European Property Awards’ Londra’da yapıldı. Sinanlı Yapı ve Yiğit İDK Group’un Kadıköy Fikirtepe’de yaptığı ‘Fortis Sinanlı Kadıköy’, karma kullanım projesi geliştirme kategorisinin kazananı oldu. Ödülü, Sinanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Sinanlı aldı. Reşit Sinanlı, “Kadıköy Fikirtepe’de fark yaratacak projemiz sadece Türkiye’de değil, dünyada da kentsel dönüşümün örnek projelerinden biri olacak” dedi.
 
‘Ulaşım Ağının Ortasındayız’
Yiğit İDK Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit ise Fortis Sinanlı Kadıköy’ün bin 33 konut, 96 home ofis ve mağazalardan oluştuğunu söyledi. Projenin Fikirtepe Kentsel Dönüşüm alanının ulaşım merkezine en yakın proje olacağına dikkat çeken Yiğit: “Projemizin yanındaki meydan, çok önemli bir ulaşım aksını üzerinde barındıracak. Büyükşehir Belediyesi planlarına göre Havaray’ın Kadıköy istasyonu yanımızdaki meydana kurulacak. Bunun yanı sıra metro ve metrobüs bağlantıları projemizin yanında olacak. Avrasya Tüneli çıkışı 3 dakika uzağımızda yer alacak. Kadıköy vapur iskelesine 5 dakika, Bağdat Caddesi’ne 7 dakika yürüme mesafesindeyiz” dedi.
 
Fiyatlar 12 Bin Lirayı Görür
İnşaatına Kasım 2016’da başlanacak Fortis Sinanlı Kadıköy, Mart 2019’da tamamlanacak. Metrekare fiyatları 7 bin 400 ile 9 bin 500 lira arasında. Proje bittiğinde bu fiyatların 12 bin liraya çıkması bekleniyor. Dairelerin satış fiyatları 385 bin liradan başlıyor, 2 milyon liraya kadar çıkıyor.

DİĞER HABERLER