Fortis Sinanlı - Haberler

Sabah Gazetesii

28 Ekim 2016 Haberler
TÜRKLER LONDRA’DA ÖDÜL YAĞMURUNA TUTULDU
 
İnşaat sektörünün farklı alanlarında faaliyet gösteren Türk firmaları Londra’da düzenlenen ödül törenine damga vurdu. 5 yıldızlı ödül alan firmalar aralıkta yapılacak finalde yarışacak
 
Avrupa'nın en prestijli ödül törenine Türkler damga vurdu. Aralarında Eva Gayrimenkul Değerleme, AND Gayrimenkul, Sinpaş GYO, Arıkan Yapı, İki Design Group, Sancaktepe Belediyesi'nin de bulunduğu birçok kurum değerlenmeden web sitesine, mimariden pazarlamaya, örnek daireden proje geliştirmeye kadar birçok dalda Londra'dan ödülle döndü. 5 yıldızlı ödül almaya hak kazanan firmalar aralıkta yapılacak uluslararası finale katıldı.
 
Fikirtepe İlk Ödülü Aldı
European Property Awards'tan 2016-2017'de karma kullanım projesi geliştirme kategorisinde ise Sinanlı Yapı ve Yiğit İDK Group'un Kadıköy Fikirtepe'de hayata geçireceği Fortis Sinanlı Kadıköy projesi, Avrupa'nın en önemli gayrimenkul büyük ödülünü aldı. Dönüşümün pilot bölgesi Fikirtepe'ye ilk ödülü kazandıran Sinanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Sinanlı, projenin gelecek süreçlerde sadece Türkiye'de değil, dünyada da kentsel dönüşümün örnek projelerinden biri olacağını söyledi.
 
Tek Parçada Dönüşüm
Yatırım değeri 330 milyon lira, proje değeri ise 1 milyar lira olan Fortis Sinanlı Kadıköy projesi, Fikirtepe'nin tek parçada en büyük adasında inşa edilecek. Arsa alanı 30 bin metrekare, inşaat alanı ise 159 bin metrekare olan projede, 1033 konut, 96 homeoffice, 17 bin metrekare ticari alan yer alıyor.
 

 
Komşuluk İlişkilerine Önem Verdik
5 bloktan oluşan projelerinde 1+0'dan 5+1'e kadar 6 farklı daire tipi olduğunu belirten Sinanlı, "Biz Kadıköy'ün geçmişine duyduğumuz saygıyla burada klasik rezidans hayatı yerine, komşuluk ilişkilerinin çok iyi olacağına inandığımız apartman tarzını oluşturduk. Bölgede tek katta 16 daireye yer verilen projeler var, biz komşuluk için her kata en fazla 7 daire yaptık. Balkonlu, meydanlı bir yaşam alanı oluşturduk" dedi. Fikirtepe'de Yiğit Group'la ilk ortaklıklarını hayata geçirdiklerini söyleyen Sinanlı, "Ortakla yeni işlere de devam edeceğiz. Etiler Belediye Sitesi'nde hak sahipleriyle görüşmelere devam ediyoruz. Eğer olursa ortaya 700 daire ve 1.5 milyar dolarlık iş çıkacak. Kentsel dönüşüm bölgesi Yeni Sahra'da da bir ofis kurduk. Ayrıca Üsküdar'la da ilgileniyoruz" diye konuştu.
 
Altyapıya 8 Milyon Lira Harcadık
Kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçecek Kadıköy Sinanlı projesinde, 649 hak sahibi bulunuyor. Projenin yüzde 57’sinin hak sahiplerine verileceği projede, geriye kalan yüzde 43’lük pay ise iki hafta içinde satışa çıkarılacak. Projede, metrekare birim fiyatları 7 bin 400 ile 9 bin 500 lira arasında değişecek. Teslimler ise Mart 2019’da yapılacak.
 
Sinanlı, Fikirtepe Platformu ile ilgili olarak da şu bilgileri verdi: “10 gün içinde ihaleyi alan firma çalışmalara başlayacak. Her firma altyapı katılım bedeli olarak bir ödeme yaptı. Biz de 8 milyon lira ödedik.”

DİĞER HABERLER