Fortis Sinanlı - Haberler

Sözcü Gazetesi

31 Ekim 2016 Haberler
FİKİRTEPE’NİN EN YENİSİ LONDRA’DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI
 
Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Fikirtepe’de yükselecek Fortis Sinanlı Kadıköy, Londra’da görücüye çıktı.
 
İlk Ödül Geldi
Sinanlı Yapı ve Yiğit İDK Group’un Fikirtepe’de hayata geçireceği Fortis Sinanlı Kadıköy, Avrupa’nın en önemli gayrimenkul ödüllerinden European Property Awards 2016-2017’de karma kullanım projesi geliştirme kategorisinin kazananı oldu.
Sinanlı Yapı ve Yiğit İDK Group’un birlikte inşa edeceği ve tamamlandığında 1 miryar liralık değere sahip olacak Fortis Sinanlı Kadıköy projesi önceki gün Londra’da lanse edildi. 300 milyon liralık yatırımla hayata geçirilecek projede bin 33 daire, 96 ev – ofis ve 17 bin metrekare ticari alan yer alacak. 30 bin metrekare ile Fikirtepe’deki en büyük ada üzerinde inşa edilecek 5 bloklu projede konutların metrekare fiyatları 7 bin 400 ile 9 bin 500 lira arasında değişiyor. Büyüklükleri 50 ila 282 metrekare arasında değişen 1+0, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tipinde dairelerin yer alacağı projede fiyatlar 385 bin liradan başlıyor.
 
Yurtdışından İlgi Var
Tanıtım toplantısında konuşan Sinanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Sinanlı, projenin yüzde 57’sinin 649 kat malikine ayrıldığını belirterek, hak sahiplerinin sadece yüzde 1’inin oturmayı düşündüğünü, geri kalanların ise zaman içerisinde gayrimenkulleri satmayı veya kiralamayı planladığını bildirdi. Şu ana kadar proje için 500 ön talep aldıklarını kaydeden Sinanlı, “15 gün sonra satışlara başlayacağız. Talebin yüzde 50’sinin satışa dönmesini bekliyoruz. Özellikle yurtdışında yaşayan Türkler’den projemize yoğun ilgi var” dedi. Lansmana özel alıcılara 36 aya kadar vade farksız taksitlendirme seçeneği sunduklarını belirten Sinanlı, İş Bankası aracılığıyla da konut kredisi kullandırdıklarını ifade etti. Fortis Sinanlı Kadıköy’ün inşaatına Kasım 2016’da başlayacaklarını söyleyen Sinanlı, Mart 2019’da projeyi teslim etmeyi hedeflediklerini vurguladı. Sinanlı Yapı ve Yiğit İDK Group’un kentsel dönüşüm alanında çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Sinanlı, “Etiler Belediye Sitesi malikleri ile görüşmelerimiz sürüyor. Yeni Sahra’da irtibat ofisi açtık. Üsküdar gündemimizde. Fikirtepe’de sıkıntı yaşanan adalar için devreye girebiliriz” dedi.
 
Rezidans Değil, Apartman
Yiğit İDK Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit ise projeyi geliştirirken Anadolu Yakası’nın ve özellikle Kadıköylülerin yaşam tarzına uygun konutlar planladıklarını belirterek, balkonlu, yüksek tavanlı, her katta az dairenin olduğu bloklar tasarladıklarını söyledi. Yiğit, “Bu bölgede komşuluk ilişkileri her zaman çok güçlüdür. Bu nedenle tercihimizi Kadıköylülerin alıştığı gibi apartmanlardan yana kullandık. Genç evlilerden geniş ailelere kadar farklı ihtiyaçlara cevap verecek daireler planladık. Komşuluk ilişkilerini güçlendirecek ortak alanlarla projemizi zenginleştirdik” diye konuştu. Yiğit, havaray istasyonunun projenin yanındaki kent meydanında olacağını dile getirdi.

DİĞER HABERLER